Kredyt konsolidacyjny zapewnia zmianę paru rat w jedną skonsolidowaną ratę. Dzięki niemu można zmienić warunki tych zobowiązań oraz uporządkować domowy budżet. Jednakże nie jest to wyjście dla wszystkich. Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim wyjście dla osób, jakie płacą parę rozmaitych zobowiązań, co wywołuje kłopoty logistyczne z obsługą kredytów (nieodzowność pamiętania o terminach, wielkości rat itd.). Gdy pragniesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, musisz mieć jednakże właściwą zdolność kredytową – im większa ona będzie, tymże większa będzie możliwość na uzyskanie dobrych warunków zapłaty. Niestety, kredyt owego rodzaju nie będzie doskonałym doborem, gdy płacisz zadłużenia w parabankach lub pozostałych firmach proponujących chwilówki.

podobne:  Inwestowanie w złoto – czy się opłaca?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja jest określeniem określającym zestawienie ze sobą rozmaitych zobowiązań. Można zatem stwierdzić, iż kredyt konsolidacyjny łączy w sobie parę wcześniej zaciągniętych poprzez kredytobiorcę kredytów bądź pożyczek. Pozwoli przede wszystkim na uporządkowanie posiadanych poprzez konsumenta zobowiązań. Zamiarem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jest także zmniejszenie comiesięcznego obciążenia pochodzącego z zapłaty rat kapitałowo-odsetkowych i ustalenie korzystniejszych warunków kredytowania.

Kiedy można skonsolidować kredyty?

Konsolidacji możemy poddać praktycznie każdy typ kredytu lub pożyczki: pożyczkę hipoteczną, kredyt hipoteczny, samochodowy, gotówkowy, zadłużenie na karcie kredytowej, nawet limit kredytowy w koncie prywatnym. Jest więc to bardzo elastyczna propozycja. Co więcej, gdy z określonych powodów nie chcemy łączyć całego swego zadłużenia (np. kredyt samochodowy skończymy płacić za 3 miesiące), nie musimy owego robić. To my decydujemy, jakie z naszych zobowiązań wejdą w skład kolejnego kredytu.

podobne:  Co to znaczy dobra pożyczka? Co brać pod uwagę, wybierając pożyczkę?

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

O kredyt konsolidacyjny należy ubiegać się w banku (albo przez https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-konsolidacyjny/). Nie zapominajmy jednakże, iż teraz konsolidacja pożyczek dostępna jest również w spółkach pożyczkowych. Żeby skonsolidować kredyt należy zgłosić się do naszego pożyczkodawcy oraz pokazać mu naszą prośbę. Nowo przygotowana propozycja będzie dla nas lepsza aniżeli poprzednie kredytowanie dzięki interesującej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, jaka charakteryzuje pełny koszt pożyczki. Skonsolidować kredyty możemy także samodzielnie. Jak tego dokonać? Starczy, iż weźmiemy następny kredyt, tymże razem na większą sumę oraz z niego uregulujemy bieżące mniejsze zadłużenia finansowe. Dzięki temu pozostaną nam do zapłaty raty jednego kredytu.

podobne:  Pożyczka na raty - popularny model zakupowy w Polsce

Zalety konsolidacji

Główną korzyścią konsolidacji kredytów jest przeistoczenie wielu długów w jeden, przedłużony w okresie oraz z mniejszymi ratami, lecz kredyt konsolidacyjny to także dodatkowy pieniądz, różne ubezpieczenia, przeorganizowanie własnej sytuacji finansowej, zaoszczędzenie pieniędzy i również ratunek przed nieudanymi inwestycjami lub chociażby wszechstronnie pojmowanym bankructwem. Mało tego, oferty bankowe w związku z rzeczonymi są teraz tak różne oraz tak ciekawe, iż można odnaleźć jeszcze coś specjalnego, abstrahującego od rzeczonych.

1 Comment On This Topic
  1. Wirginia
    4 lata temu

    Łał, dzięki za podpowiedź! Może to właśnie tego mi potrzeba przy moich długach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *