Co to znaczy dobra pożyczka? Co brać pod uwagę, wybierając pożyczkę?

Wybór pożyczek gotówkowych jest ogromny, co nie oznacza, że wszystkie tego typu produkty finansowe są dobre. Oferują je zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. Ich oferty różnią się między sobą warunkami przyznawania czy parametrami zobowiązań, np. RRSO. Jaka powinna być więc dobra pożyczka i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dobra pożyczka, czyli jaka?

Wybierając pożyczkę, trzeba zwrócić uwagę na jej rodzaj. Zobowiązania ratalne, które przypominają kredyty, oferowane są przez banki. Podobne produkty mają prywatne firmy pożyczkowe, ponadto proponują też chwilówki, czyli pożyczki, które przeważnie należy spłacić jednorazowo w czasie wyznaczonym w umowie, może to być 30 dni. Chcąc wnioskować o taki produkt finansowy, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Pożyczki analizuje, bada i opisuje dobrapozyczka24.pl, przed podpisaniem umowy dobrze wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę.

podobne:  Inwestowanie w złoto – czy się opłaca?

Dla wielu osób dobra pożyczka to taka, która jest tania. Tu należy pochylić się nad RRSO, czynnik ten daje pogląd na całkowite koszty zobowiązania. Nie bez znaczenia jest też sposób wnioskowania. Obecnie szukane są pożyczki online, aby wszelkich formalności można było dopełnić przez internet. Pożyczka jest też dobra wtedy, kiedy jest szybko wypłacana, najlepiej jeszcze w dniu złożenia wniosku. Niektórzy wskazują, że ważna jest też łatwa dostępność pożyczki i uproszczone procedury przyznawania zobowiązania.

Pożyczka w banku – na co uważać?

Pożyczki bankowe nie różnią się zbytnio od kredytów gotówkowych. Banki dokładnie weryfikują klientów, sprawdzają, jaka jest ich zdolność kredytowa. Osoby, które widnieją w BIK czy KRD raczej nie mają co liczyć na pozytywną decyzję banku. Pożyczki bankowe dotyczą nie tylko małych kwot, jak ma to miejsce w przypadku chwilówek. Niektóre instytucje udzielają pożyczek nawet na kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych. Spłacane są one regularnie jak kredyty, co miesiąc. Decydując się na takie zobowiązanie, trzeba uważnie przyglądać się RRSO, ponieważ przeważnie jest wyższe niż przy kredytach. Pożyczki łatwo jest jednak otrzymać, pieniądze mogą być wypłacone nawet w ten sam dzień, w zależności od kwoty, o jaką wnioskujemy.

podobne:  Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Jak wybrać pożyczkę pozabankową?

Decydując się na pożyczkę pozabankową, należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze samej firmy, która takich zobowiązań udziela. Należy sprawdzić, jak długo taka instytucja działa na rynku, czy ma ona pozytywne opinie, czy oferuje pożyczki na przejrzystych zasadach, czy jest zrzeszona w związkach i stowarzyszeniach, które potwierdzają jej zgodną z prawem działalność.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego produktu, warto korzystać z porównywarek pożyczek pozabankowych. Dzięki takim narzędziom szybko i wygodnie można przeanalizować oferty firm pożyczkowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na RRSO. Całkowite koszty pożyczki pozabankowej są często dużo wyższe niż w przypadku zobowiązań bankowych. Może się okazać, że poza kapitałem trzeba będzie zwrócić instytucji sporą kwotę w odsetkach. Na plus jest jednak to, że takie zobowiązania są łatwo dostępne. Niektóre firmy udzielają pożyczek nawet osobom, które nie mają stałego źródła dochodu lub mają negatywną historię kredytową.

podobne:  Kowenanty – co to jest? Charakterystyka kowenantów finansowych
1 Comment On This Topic
  1. Czesława
    3 lata temu

    Najlepsze są porównywarki, bez nich trudno znaleźć dobrą pożyczkę, zwłaszcza jak się nie jest młodym i wykształconym finansistą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *